Juhan Liivi luulekonkurss

11.märtsil toimus Narva Keskraamatukogus Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud koolinoorte etlusvõistluse Ida-Virumaa voor. Konkursist võttis osa 13 Narva koolide õpilast: Keeltelütseumist, Kesklinna Gümnaasiumist, Vanalinna Riigikoolist ja Soldino Gümnaasiumist. Osalejate vanus oli väga erinev. Kõige nooremad võistlejad olid 3.klassi õpilased, kõige vanemad 11.klassi koolinoored. Vaatamata sellele oli enamiku osalejate tase väga kõrge, mis pani žürii kaua arutama, et jõuda ühisele arvamusele, kes ikka väärib pääsu lõppvooru. Etlusvõistluse tulemusena sõidavad Alatskivile, kus toimub konkursi lõppvoor, Narva Eesti Gümnaasiumi 11.klassi õpilane Merilyn Keskküla (õpetaja Ene Kurme) ja Vanalinna Riigikooli 8.klassi õpilane Anna Šljapnikova (õpetaja Maria Tširkova). Keskraamatukogu eripreemia said Narva Eesti Gümnaasiumi 3.klassi õpilane Emili Parts ( õpetaja Kersti Tsirp) ja Soldino Gümnaasiumi 3.klassi õpilane Aleksei Ivanov ( õpetaja Ekaterina Kravtšenko). Eripreemia luule eest sai Keeltelütseumi 9.klassi õpilane Anna-Liis Kaup, eripreemia proosa eest sai Keeltelütseumi 10.klassi õpilane Nelli Gorkova ( õpetaja Jelena Šestak), eripreemia ilmekuse eest sai Kesklinna Gümnaasiumi 11.klassi õpilane Dmitri Skvortsov ( õpetaja Helle Kuldsepp), publiku lemmikuks sai Soldino Gümnaasiumi 6.klassi õpilane Olga Hrustaljova (õpetaja Tatjana Okuneva).
Täname kõiki osalejaid, õpetajaid-juhendajaid ja Narva Keskraamatukogu juhatajat Maritsa Orti selle erksa ja vaimustava ürituse eest.

Etlusvõistluse Ida-Virumaa vooru korraldajad Tatjana Okuneva ja Jelena Šestak.