Konkurss „Lauluvikerkaar" 2014

Juba kolmandat korda toimus Narva Vanalinna Riigikoolis traditsiooniliselt meeleolukas, esinejaterohke konkurss „Lauluvikerkaar".

Tänavu sügisel oli üritus viiendal novembril, millest võttis osa 47 noort lauljat Narva linna koolidest: Kesklinna Gümnaasium, NVRK, Paju Kool, Narva Keeltelütseum, Pähklimäe Gümnaasium, Õigeusu humanitaarkool, Soldino Gümnaasium, Kreenholmi Gümnaasiumist. Konkursi eesmärgiks oli pakkuda Narva parimatele õpilastele võimalus näidata oma lauluoskust ja võrrelda end võistlusolukorras oma eakaaslastega.

Esinemine toimus neljas nominatsioonis: inglisekeelne laul, eestikeelne laul, venekeelne laul ja laulmine ansamblis. Oma lauluoskust näitasid 3.-11. klassi õpilased. Igal konkursandil oli individuaalne ja omapärane esitamisviis, mis tekitas kuulajates helgeid emotsioone, puudutas hinge ja viis mõtted rändama.

Žüriil ei olnud kerge valida parimad, kuna kõik õpilased esinesid rõõmustavalt hästi. Autasustamisel tunnustati osalejaid tänukirjade ja kingitustega. Selline konkurss, kus on võimalus maksimaalselt paljusid tunnustada, on õpilastele edasiseks esinemiseks väga vajalik motivaator.

Konkursi laureaadid:

Nominatsioonis inglisekeelne laul: 1. koht Alina Vorontšihhina (õp Riina Vohta), 2. koht Stefania Boiko (õp Natalja Toiker), Anastassija Mihhailova (õp Olga Razguljajeva), Jana Sirotkina (õp Ljudmila Šuleiko)

Nominatsioonis eestikeelne laul: 3.koht Kirill Škalikov (õp Olga Rostovtseva), Aleksandra Gurkina (õp Silvia Soo)

Nominatsioonis venekeelne laul: 1.koht Arina Tšudajeva (õp Ljudmila Šuleiko), 2.koht Nikita Mištšenko (õp Ljudmila Šuleiko), Jekaterina Maslova (õp Olga Razguljajeva), 3.koht Aleksandra Katarina Zagarskihh (õp Svetlena Jefimova), Edgar Oleks (õp Riina Vohta), Ksenija Gundjajeva (õp Tatjana Varkki)

Nominatsioonis laulmine ansamblis: 1.koht Narva Õigeusu humanitaarkool (õp Nadežda Bogdanova), 2.koht ansambel „Akvarell" (õp Tatjana Varkki), 3.koht ansambel „Rostotški" (õp Olga Rostovtseva).

Heade tulemuste taga on alati õpetajate tõsine töö, suured tänud neile.

Muusikaõpetajate ainesektsiooni juhataja Riina Vohta