Konkursid "Narva – sügispealinn 2014" ürituste raames.

„Narva – sügispealinn 2014" ürituste raames toimusid traditsioonilised konkursid: laste loovtööde konkurss teemal „Kodulinna sügisnäod", selfie - konkurss „Sügis linnas" ja projektide ideede konkurss teema „Kodulinn kooli ainetes" integreerimisega.

„Kodulinna sügisnäod" konkursil said osaleda Narva lasteaedade kasvandikud ja algklasside õpilased, „Sügis linnas" konkursil – kõik kooli õpilased, ning projektide ideede konkursil – kõik Narva üldhariduskoolide pedagoogid.

Üritus toimus Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna toetusega. Konkursside eesmärgiks oli anda Narva kooliõpilastele ja Narva lasteaedade kasvandikele võimalus kajastada loovalt oma suhtumist kodulinnasse ning tõsta laste huvi linna elus osalemise vastu.

Pedagoogidele suunatud konkursi eesmärgid olid luua soodne õhkkond positiivsete metoodiliste kogemuste jagamiseks; tõsta pedagoogide aktiivsust; toetada innovaatiliste ideede autoreid, julgustada neid osalema tulevastel algatustel. Konkursitele võeti vastu nii individuaal- kui ka rühmatööd. Hindamiskriteeriumideks olid töö sisu vastavus konkursi teemale; tehnika ja töö valmistamise kvaliteet; originaalsus ja tööde vormistamise vastavus nõuetele.

Kõik osalejad esitasid väga huvitavaid ja omapäraseid töid. Žüriile oli raske teha valikut. „Kodulinna sügisnäod" konkursi tulemustel selgunud võitlejad mitmes nominatsioonides:

- Individuaalne töö: Aleksandr Gritsuk (l/a „Kaseke")
- Rühmatöö: rühm „Päikene" (l/a „Sipsik")
- Perekonnatöö: Issatšenkovi perekond (l/a „Tareke")
- «Loomingulise lähenemise eest»: rühm „Päkapikk" (l/a „Sädemeke")

„Sügis linnas" selfie-konkursi võitlejad:
- Ivan Šišov, Kristina Trofimova, Kirill Rogatin, Polina Gadzovskaja, Andrei Netšetov, Ksenija Sergejeva, Darja Ilik (Narva Keeltelütseumi 8b klassi õpilased).
„Sügiapealinna maskott" konkursi osalejad:
- Marjana Baškirova ja Regina Suup.

Õnnitleme kõiki õpilasi ja juhendajaid ning loodame näha palju häid töid ka tulevikus!

Конкурсы в рамках мероприятий "Нарва – осенняя столица 2014"

В рамках мероприятий «Нарва – осенняя столица 2014» прошли традиционные конкурсы: конкурс на тему «Осенние образы родного города», селфи-конкурс «Осень в городе» и конкурс проектных идей интегрирования темы «Родной город» в школьных предметах. В конкурсе «Осенние образы родного города» cмогли принять участие воспитанники детских дошкольных учреждений города, в селфи-конкурсе «Осень в городе» – все ученики школ города, а в конкурсе проектных идей «Родной город» в школьных предметах – все педагоги школ города. Мероприятие проходило при поддержке Отдела культуры Нарвской городской управы. Задачами прошедших конкурсов было предоставить возможность учащимся школ и воспитанникам детских садов города творчески отразить своё отношение к родному городу и активизировать интерес детей к участию в общественной жизни города. Что касается конкурса для педагогов, то целью было создать благоприятную атмосферу для обмена положительным методическим опытом интегрирования в школьных предметах темы «Родной город», содействовать повышению активности педагогов, поощрить авторов новых, реалистичных идей и стимулировать их участие в дальнейших инициативах.

На конкурсы принимались как индивидуальные, так и коллективные работы. При оценивании учитывались следующие критерии: соответствие содержания работы теме конкурса, художественное мастерство, оригинальность замысла и соответствие требованиям к оформлению конкурсных работ.

Все участники конкурса поразили своим творчеством. Жюри было сложно выбрать лучших среди уникальных работ с использованием различных техник. Качество исполнения работ было на высоте. По итогам конкурса «Осенние образы родного города» определились победители в следующих номинациях:

- Индивидуальная работа: Александр Грицук (д/с «Касеке»)
- Групповая работа: группа «Пяйкене» (д/с «Сипсик»)
- Семейная работа: семья Иссаченко (д/с «Тареке»)
- «За творческий подход»: группа «Пякапикк» (д/с «Сядемеке»).

Победители селфи-конкурса «Осень в городе»:
- Иван Шишов, Кристина Трофимова, Кирилл Рогатин, Полина Гадзовская, Андрей Нечетов, Ксения Сергеева, Дарья Иллик (ученики 8б класса Нарвского Языкового лицея).

Участники конкурса проектных идей интегрирования темы «Родной город в школьных предметах»:
- Марианна Башкирова и Регина Сууп (педагоги Нарвской школы для взрослых).

Благодарим ребят и их руководителей, а также педагогов за участие в конкурсах и надеемся в дальнейшем увидеть много новых интересных работ!