Kodanikupäev Narva Pähklimäe Gümnaasiumis. Elukutsepäev 9.klassidele.

Kodanikupäeva raames korraldasid Narva Pähklimäe Gümnaasiumi eesti keele õpetajad Natalja Zahharova ja Inguna Joandi 27. novembril 2014 algusega kell 9.00 Narva linna üldhariduskoolide 9. klasside õpilastele teine elukutsepäev. Üritusest võtsid osa erinevate koolide õpilased, nimelt Narva Soldino Gümnaasiumist, Narva Vanalinna riigikoolist, Narva 6. koolist, Narva Kesklinna Gümnaasiumist ja Narva Pähklimäe Gümnaasiumist.

Elukutsepäeva eesmärgiks oli tutvustada kodanikupäeva tähistamise tava, tutvuda erinevate spordiga seotud elukutsete esindajate töö ja oluga, tutvustada erinevaid õppimisvõimalusi Eestis, kinnistada ja laiendada spordiga seotud sõnavara eesti keeles, julgustada põhikooliõpilasi esinema oma ettekannetega eesti keeles ning väärtustada iga kodaniku panust tervislikku eluviisi.

Üheks põnevaks ülesandeks sai kodutöö esitlus - iga kooli osalejate rühm valmistas ette eesti keeles ühe spordiga seotud elukutset puudutava esitluse (esitlus, plakat, seinaleht jms), milles olid kajastatud järgmised punktid (elukutse, hariduse omandamise võimalused, võimalikud töökohad, töötingimused, tegevused tööl, soodustused töökohal, kokkuvõte, kasutegur). Ettekanded olid väga huvipakkuvad ja omapärased.

Veel Narva Pähklimäe Gümnaasiumi õpilased jutustasid kodanikupäeva traditsioonidest, liikumisaastast ja selle motost ning erinevatest õppimisvõimalustest pärast kooli lõpetamist. Külas oli külalisesineja aeroobikatreener spordiklubist „MyFitness" Darja Berestova ettekandega "Aeroobikatreeneri töö", mis osutus kuulajatele väga põnevaks. Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 12. a klassi õpilane Jan Golõnski jutustas MTÜ „Motus" projektist „Jookse targalt" ja selle kasust meie Narva elanikele ja eriti noortele.

Ürituse käigus osalesid õpilased „kiires" viktoriinis, kus pidid vastama erinevatele küsimustele, mille vastused jäid ürituse käigus kõlama.

Viimasena oli pakutud rühmatöö „Liikumine on tugevdatud minu maailma", mille käigus tehti ilusaid, mitmekesiseid klastreid ja pärast esitati neid auditooriumile.

Ürituses osales ka Pähklimäe Gümnaasiumi 10. a klassi sportlane Jevgenia Kuznetsova, kes juba 12 aastat tegeleb iluvõimlemisega ja kes näitas oma oskusi selles spordialas ilusas tantsus.
Lõpetuseks olid kõik osalejad premeeritud diplomite, tänukirjade ja kingitustega ning kahtlemata viisid nendest kahest tunnist endaga kaasa ka kõige meelepäraseid kogemusi.

Suurimad tänud õpetajatele, kes oma õpilasi ette valmistasid: Tatjana Okuneva (Soldino Gümnaasium ja 9.a), Julia Simson (Vanalinna riigikool ja 9.a), Natalja Šubina (Narva 6. kool ja 9.b), Larissa Vangonen (Kesklinna Gümnaasium ja 9.E), Inguna Joandi (Pähklimäe Gümnaasium ja 9.a), Natalja Zahharova (Pähklimäe Gümnaasium ja 9.bc).

Natalja Zahharova
Eesti keele õpetaja