Kodanikupäev Narva Pähklimäe Gümnaasiumis.
Karjääriplaneerimise päev gümnasistidele.

Seoses kodanikupäevaga ja liikumisaastaga korraldasid Narva Pähklimäe Gümnaasiumi eesti keele õpetajad Natalja Zahharova ja Inguna Joandi 28. novembril 2013 algusega kell 14.00 Narva linna üldhariduskoolide gümnaasiumiastme õpilastele traditsiooniline karjääriplaneerimise päev. Üritusest võtsid osa Narva koolide õpilased, nimelt Narva Soldino Gümnaasiumist, Narva Kreenholmi Gümnaasiumist ja Pähklimäe Gümnaasiumist.

Ürituse eesmägid olid tutvustada kodanikupäeva tähistamise tava, tutvuda spordivaldkonna esindajate töö- ja eluoluga, tutvustada koolis või õppetegevuse raames toimunud töövarjupäeva, kinnistada ja laiendada spordiga ja tööga seotud sõnavara eesti keeles, jagada väljaspool õppetegevust saadud kogemusi oma eakaaslastega, julgustada gümnaasiumiastme õpilasi esinema oma ettekannete ja loovtegevusega eesti keeles ning väärtustada iga kodaniku panust tervislikku eluviisi.

Ürituse käigus jagasid erinevate koolide gümnasistid oma kogemusi töövarjupäevast, kus räägiti erinevate elukutsete esindajatest. Samas koduseks ülesandeks oli esitada ühe spordimängu eesti keeles. Mängudest oli publik vaimustuses!
Üks Pähklimäe Gümnaasiumi 12.a klassi õpilane Jan Golõnski jutustas MTÜ "Motus" projektist "Jookse targalt", mille eesmärk on üles kutsuda aktiivseid noori spordiga tegelema ja palju liikuma. Üritusest võtsid osa Narva Kultuuriosakonna juhataja asetäitja kultuuri- ja spordialal Dmitri Vergun ettekandega spordielust Narvas, tuntud Eesti sportlane, kes on ka olümpiamängudes osalenud – Vladimir Latin, kes jutustas sportlaseks saamisest, oma spordialast sõudmisest ning Anton Pratkunas ettekandega Energiajooksust ja teistest linna massiüritustest.

Õpilased olid väga aktiivsed ja esitasid palju küsimusi külalisesinejatele. Kõik ettekanded olid informatiivsed ja õpetlikud, kuna sisaldasid väga palju uut kasulikku infot meie õpilaste jaoks.

Lõpus toimus traditsiooniline rühmatöö „Eesti sporditegelaste panus Eesti spordisse", mille käigus gümnasistid lugesid tekstid tuntud eestlastest ja nende panusest eesti spordisse ning tegid sellest kokkuvõtted.

Lõpetuseks olid kõik osalejad premeeritud tänukirjade ja meelepäraste raamatutega ning said kaasa väärikaid mõtteid.

Suurimad tänud õpetajatele, kes oma õpilasi ette valmistasid.
Natalja Zahharova
Eesti keele õpetaja