Rapla õpilased käisid vahetusõpilastena Narva Soldino Gümnaasiumis

20.-24.01.2015 toimus Narva Soldino Gümnaasiumis õpilasvahetus Rapla Vesiroosi Gümnaasiumiga. Meile tuli külla seitse 6.-7.klassi õpilast. Neist oli kaks poissi. Lapsi saatis vene keele õpetaja Ljudmila. Laste jaoks koostati eraldi ahvatlev kava, mille sees oli ekskursioon ja meistriklass kindluses ja kino külastus. Koolis käisid õpilased mängulises vene keele, loodusõpetuse ja kehalise kasvatuse tunnis, kus Narva lapsed harjutasid eesti keelt, raplalased aga vene keelt. Draamaringis lavastati “Punamütsikese” uut versiooni, kodus tehti huvitavaid loovülesandeid, mis nõudsid koostööd vahetussõbraga ja aktiivset suhtlemist.
Õpilased olid ka ise väga aktiivsed. Laste vahel tekkis kambavaim, ja õpilased leidsid ka pärast kooli aega kokku saada, et jalutada, külalistele linna näidata, nalja teha ja mängida.

Rapla õpilased jäid vahetusnädalaga väga rahule, eriti meeldisid neile tunnid algklassides ja kehaline kasvatus. Narvas olles nautisid nad šoppamist ja olid vaimustuses 5D kinost. Meelelahutustest jääb ju Raplas puudu.

Ka meie lapsed ütlesid, et õpilasvahetus õnnestus. 6.klass osales selles projektis esimest korda. Alguses nad väga pabistasid ja neil oli hirm, kuidas nad eesti keeles suhtlemisega toime tulevad. Karta ei olnud midagi, nad said suurepäraselt hakkama ja kui sõnu ei jätkunud, siis võtsid kasutusele inglise keele. Kuid suurt vajadust selle järgi ei olnud. Pärast vahetust ütlesid meie lapsed, et tänu sellele leidsid nad endale uusi sõpru, kellega jätkavad nüüd suhtlemist sotsiaalvõrkudes ja Skype'is. Õpilasvahetuse käigus vabaneti keelebarjäärist ja harjutati eesti keele ilusat ja õiget hääldust.

Tänan vahetusnädalas aktiivse osalemise eest meie 6.-8.klasside õpilasi ja õpetajaid: A.Raud, N.Moissejeva, O.Moissejenko, A.Tikerpe, J.Staršova, M.Säkki, L.Aleksandrova, V.Aleksejeva, N.Varakina, T.Baikova.

T.Okuneva
Narva Soldino Gümnaasiumi