Koolivaheaeg ja "Ohutu liiklemine"

Kes meid kolme silmaga
vaatab iga ilmaga?
Sõber valgusfoor on see,
kes sind aitab üle tee.

Mitme aasta jooksul on korraldanud Narva Vanalinna Riigikooli õpetajad ühisüritusi koos lasteaedade lastega koolivaheajal.
2013. aasta 22. oktoobril toimusid liiklustunnid, kus nii kooli õpilased kui ka lasteaedade lapsed õppisid ja kordasid liiklusmärke ja -reegleid.

See teema on viimastel aastatel muutunud populaarseks ja hädavajalikuks, kuna oskus ohutult liigelda teel on võimalus vähendada liiklusõnnetusi. Eriti on see vajalik koolilaste ja tulevaste õpilaste jaoks. Just seepärast läbi viidud üritus kannab nimetuse " Ohutu liiklemine".

Keelekümblusmetoodika näeb ette, et õpetaja suhtleb lastega eesti keeles.Tänu õpetajate valmistatud esitlusele ja näitmaterjalidele sai iga laps aru, mida ta õpib ja miks.
Lapsed pidid tuletama meelde, mis on valgusfoor ja ülekäigurada, samuti räägiti liikluskorra eeskirjadest.

Iga laps sai liiklusraamatu, mida koostasid Narva Vanalinna Riigikooli õpetajad, kus lapsed pidid värvima jalakäiate tähtsamaid liiklusmärke õigesti ning õppida luuletust valgusfoorist. Selle raamatu võtsid lapsed endale mälestuseks koju, et tuletada oma emadele-isadele liiklukorra eeskirju meelde

Suured tänud õpetajatele, kes muutsid kuivat ja igavat teooriat lõbusateks ja praktilisteks tundideks.

Narva Vanalinna Riigikooli õpetaja Jekaterina Korolko