4.klassi õpilane Anna-Liis Kaup võitis Juhan Liivi ja Jakob Liivi loomingule pühendatud etlusvõistluse eelvooru

13.märtsill toimus Narva Keskraamatukogus järjekordne Juhan Liivi ja Jakob Liivi loomingule pühendatud etlusvõistluse eelvoor. Eelvoorus osalesid Narva koolide õpilased vanuses 10-18 eluaastat.
Osalemine üritusel nõuab lastelt head ettevalmistust, kannatust ja püüdlikkust, sest nad peavad meelde jätma ning ilmekalt etlema ühe luuletuse ja ühe proosakatkendi, mille kestvus on kuni 5 minutit. Etlusvõistlus õpetab lapsi esinema teiste inimeste ees, sügavamalt sukelduma kirjanduslike teoste sisusse ja see sisendab lastesse armastust ilukirjanduse vastu. Suurt tähelepanu pööratakse ka õigele hääldusele. Nii et sel üritusel on suur osatähtsus meie linna laste arengu jaoks.

Etlusvõistluses võitis seekord kõige noorem osaleja - Narva Humanitaargümnaasiumi 4.klassi õpilane Anna-Liis Kaup, kelle suurepärasse ettevalmistusse panustas väga tugevasti tema pere ja ennekõike vanaisa. Anna-Liis luges Jakob Liivi luuletust „Meie aja Hanss" ja Juhan Liivi jutustust Linnupesa" ning lummas kõiki oma professionaalse ja täpse tekstide ilulugemisega.
Teise koha sai Narva Humanitaargümnaasiumi 8.klassi õpilane Olga Botšarova ja kolmanda koha sai Narva Soldino Gümnaasiumi 5.klassi õpilane Eevi Iljina.

Kaks esimest kohta võitnud õpilased saavad nüüd õiguse esindada meie linna üleriigilisel etlusvõistlusel, mis toimub 19.aprillil Juhan Liivi muuseumis. Soovime tüdrukutele väärilist esinemist.
Suured tänud abi eest võistluse korraldamises Narva Keskraamatukogu töötajatele ja juhatajale ning Narva Vanalinna Riigikooli õpetaja Maria Tširkovale.

Etlusvõistluse korraldaja
Tatjana Okuneva