Viis oodViis ööd ja päeva koos projektis "Lemmikloom pole mänguasi“

Narva Soldino Gümnaasiumi 5. ja 7.klasside õpilased osalesid 6.-10.juunil koos Nõva kooli eesti õpilastega Noortekohtumise projektis "Lemmikloom pole mänguasi". See oli selle projekti kolmas kohtumine ja seekord saadi kokku Kamelia turismitalus Tartu lähedal.

Laagri jooksul õppisid lapsed ühist keelt leidma, üksteisest aru saama ja suhtlema ning kindlasti ka loomade eest hoolitsema ja neid tundma.

Suure osa tegevustest viisid läbi õpilased ise. Näiteks tegid koos toimkondades süüa, korraldasid ja viisid läbi seltskondlikke ja sportlikke mänge, valmistasid etteastet, püüdsid koos kala, tegid lõket, mängisid orienteerumismängu, hoolitsesid taluloomade ja taimede eest. Tutvusime laagri jooksul ka eksootilise teraapialooma maoga, kes osutus väga ohutuks ja rahulikuks, mistõttu kadus kiiresti hirm ja tekkis huvi selle mao vastu. Lapsed hooldasid ja söötsid talus elavaid loomi ja linde: papagoid, hobuseid, hanesid, kitse, laamasid jt elava looduse päris eksootilisi esindajaid. Õppisime veel tegema pajuokstest pärga. Meelelahutuseks käisime saunas ja mullivannis. Käisime veel matkal, tutvusime Võnnu alevikuga.

Lapsi aitasid ja toetasid nende õpetajad Virve, Kristina, Õnne ja Tatjana. Enamasti suheldi laagris eesti keeles, kuigi vene lapsed õpetasid ka eesti lastele mõnda sõna vene keeles. Kui üksteisest aru ei saadud, kasutati žeste ja miimikat, aga vahel kutsuti ka õpetaja appi.

Noortekohtumine on programm, mille eesmärk on tuua kokku eesti ja vene kodukeelega noored. Selle elluviimist rahastab SA Archimedes.